F1 2019 coraz bliżej startu

0
541

Rozpoczęcie Formuły 1 zbliża się coraz większymi Nadciągające wyścigi grand prix powodują większe emocje wśród krajowych kibiców niżeli w zeszłych latach. Oczywiście warunkiem naprawdę silnego zaangażowania wyścigami F1 jest wielki powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polak po niesamowicie długiej przerwie wróci do F1 jako główny kierowca teamu Williams.

Kubica w F1

Nowinki o powrocie Kubicy do Formuły 1 ukazywały się w środowisku od bardzo dawna lat lecz w owym roku nowinki owe stają się faktem. Jedyny polski rajdowiec w historii grand prix powróci do wyścigów jako podstawowy kierowca Williamsa natomiast premierowy z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.

Polski zawodnik został kierowcą zespołu Williams Racing. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w GP Formuły 1. Od 2014 r bolidy Williamsa wykonywane są na napędach Mercedesa. Powrót Kubicy został uroczyście ogłoszony w listopadzie minionego r. Krótko po ogłoszeniu wiadomości o tym, iż Polak będzie ścigać się w roku 2019, obwieszczono jeszcze iż PKN Orlen został sponsorem teamu.

Formuła 1 gdzie będzie można oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do emitowania wyścigów F1 na terenie Polski dysponuje Eleven Sports. Jak niedawno zostało zapowiedziane, stacja Eleven na żywo będzie udostępniać wszystkie transmisje Formuły 1, kwalifikacje ale także treningi zaczynające każde Grand Prix. Dziennikarze Eleven Sports zadeklarowali również, iż dostępne będzie także studio, specjalne programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące polskiego zawodnika, grand prix i wszelkich materiałów związanych z Formułą 1.

Stacja Eleven stream można oglądać w pakietach wielu platform tv oraz live online. Stacje z grupy Eleven widoczne są u dwóch operatorów satelitarnych i wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem platform dostępnych w sieci internet. Największą z platform tv online jest serwis Player plus w którym za dostęp miesięczny do źródeł Eleven Sports należy zapłacić 15 zł. Po zakupie aplikacji, osoba uzyskuje dostęp do wszelkich transmisji jakie oferowane są na kanałach Eleven Sports w tym także wyścigi grand prix F1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon 2019 rozpocznie się w połowie marca GP w Australii. Premierowy na 17 marca jednakże już dwa dni wcześniej będzie można śledzić treningi z udziałem wszelkich drużyn F1, w tym też drużyny Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców F1 czekają grand prix w Bahrajnie ale także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zapoczątkuje serię grand prix w Europie, które potrwają aż do września. W owym etapie seria F1 odwiedzi między innymi Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu wyścigi F1 przeniosą się do Azji a wkrótce do Ameryki płn i płd Sezon F1 ukończy się pierwszego dnia grudnia Grand Prix Abu Zabi. Razem cały 2019 rok zaprojektowanych zostało 21 wyścigów f1.

Na sezon 2019 do F1 zgłosiło się 10 drużyn, a każdy team reprezentowany będzie poprzez dwóch pierwszych zawodników i prawdopodobnych zawodników rezerwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here