F1: gdzie i jak oglądać w internecie Formułę 1?

0
1334

Nowy sezon następnego sezonu wyścigów Formuły 1 zbliża się coraz szybciej. krokami. Nadchodzące wyścigi grand prix sprawiają potężniejsze emocje wśród krajowych sympatyków niż w ostatnich latach. Niewątpliwie powodem niesamowicie olbrzymiego zainteresowania wyścigami F1 jest wielki powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polak po nadzwyczajnie długiej przerwie wróci do Formuły 1 jako główny kierowca drużyny Williams.

Kubica w Formule 1

Wiadomości o powrocie Polaka do wyścigów Formuły 1 widniały w środowisku od dużej liczby jednakże w owym roku pogłoski te stają się faktem. Jedyny polski zawodnik w historii grand prix powróci na tor jako główny kierowca a pierwsze GP Formuły 1 wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17 marca.

Polski zawodnik został ogłoszony kierowcą drużyny Williams F1. Jest to brytyjski zespół którego kierowcy od dawna sezonów biorą udział w wyścigach F1. Od 2014 roku pojazdy Williamsa wytwarzane są na silnikach Mercedesa. Powrót polskiego zawodnika został uroczyście zakomunikowany w listopadzie minionego r. Tydzień po wydaniu informacji o tym, iż polski zawodnik będzie jednym z dwóch kluczowych kierowców w sezonie 2019, zakomunikowano dodatkowo iż Orlen Polski Koncern Naftowy został sponsorem zespołu Williams.

Formuła 1 jak oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do nadawania grand prix w Polsce posiada kanał Eleven. Jak niedawno zostało zapowiedziane, stacja Eleven live będzie prezentować wszystkie wyścigi F1 na żywo i live online, eliminacje ale też treningi otwierające wyścigi. Komentatorzy Eleven Sports zapowiedzieli również, że dostępne będzie jeszcze studio, specjalistyczne programy publicystyczne, artykuły i reportaże dotyczące Roberta Kubicy, wyścigów i wszelakich tematów związanych z F1.

Kanał Eleven Sports na żywo można oglądać w pakietach wielu platform telewizyjnych oraz w internecie. Kanały z rodziny Eleven udostępniane są u dwóch operatorów satelitarnych oraz wielu kablowych a dodatkowo za pośrednictwem platform online dostępnych w internecie. Największą z platform jest portal Player+, w którym za miesięczny dostęp do stacji Eleven należy zapłacić 15 pln. Po zakupie aplikacji, nabywca zyskuje dostęp do wszelakich transmisji live jakie pokazywane są na grupie Eleven w tym dodatkowo wyścigi grand prix Formuły 1.

F1 sezon 2019

Sezon 2019 rozpocznie się w połowie marca GP Australii. Premierowy na 17 marca tymczasem już 2 dni przed będzie można obejrzeć treningi z udziałem wszystkich teamów, w tym jeszcze teamu Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców Formuły 1 czekają gp w Bahrajnie a także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 rozpocznie serię wyścigów w Europie, które potrwają aż do września 2019. W owym okresie seria Formuły 1 odwiedzi m.in. Francję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy.

We wrześniu gp formuły 1 przeprowadzą się do Azji a niedługo potem do Ameryki Północnej i płd Sezon dokona się pierwszego dnia grudnia 2019 wyścigiem o grand prix f1 Abu Zabi. Razem w 2019 r zaprojektowanych zostało 21 grand prix.

Na rok 2019 do startów zgłosiło się 10 teamów, a każdy z nich reprezentowany będzie przez 2 głównych kierowców i prawdopodobnych zawodników rezerwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here