F1: gdzie oglądać? kiedy wyścigi?

0
653

Kolejny sezon nowego sezonu F1 coraz bliżej. Nadchodzące grand prix sprawiają większe emocje pośród Polskich sympatyków aniżeli w minionych latach. Oczywiście powodem tak olbrzymiego zainteresowania wyścigami F1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polski rajdowiec po długiej przerwie powróci do Formuły 1 jako generalny kierowca ekipy Williams.

Kubica w Formule 1

Wzmianki o powrocie Kubicy do wyścigów GP F1 ukazywały się w portalach od dużej liczby jednak w bieżącym roku informacje owe stały się prawdą. Jedyny polski rajdowiec w historii grand prix wróci na tor jako główny kierowca teamu zaś pierwszy wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17 marca.

Polak został kierowcą drużyny Williams F1 Racing. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w grand prix F1. Od 2014 r pojazdy Williamsa montowane są na silnikach Mercedesa. Powrót polskiego zawodnika został uroczyście okrzyknięty w listopadzie 2018 r. Krótko po ogłoszeniu informacji o tym, że Polak będzie ścigać się w sezonie 2019, oznajmiono też że Orlen Polski Koncern Naftowy został sponsorem teamu.

Formuła 1 gdzie będzie możliwość oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do pokazywania grand prix w Polsce dysponuje grupa Eleven. Jak niedawno zostało oznajmione, kanał Eleven na żywo będzie transmitować wszystkie wyścigi F1 na żywo, eliminacje ale także treningi inaugurujące każdy weekend z Formułą 1. Redaktorzy Eleven Sports zapowiedzieli również, że dostępne będzie jeszcze studio, fachowe programy publicystyczne, a także artykuły dotyczące Roberta Kubicy, f1 i wszelkich tematów związanych z Formułą 1.

Kanał Eleven Sports live można śledzić za pośrednictwem wielu platform telewizyjnych oraz online. Stacje z linii Eleven udostępniane są u wielu telewizji satelitarnych i wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem kilku platform online dostępnych online. Najpowszechniejszą z nich jest serwis Player plus w jakim za miesięczny dostęp do źródeł Eleven należy zapłacić 15 zł. Po zakupie usługi, nabywca uzyskuje dostęp do wszelkich transmisji live które nadawane są na grupie Eleven w tym też wyścigi F1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon 2019 zainauguruje się w marcu gp Australii. Premierowy na 17.03.2019 tymczasem już dwa dni wcześniej będzie można obserwować treningi z udziałem wszystkich drużyn, w tym jeszcze zespołu Roberta Kubicy. W marcu i kwietniu na fanów Formuły 1 czekają wyścigi w Bahrajnie a także Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zapoczątkuje serię gp w Europie, które potrwają aż do września. W tym czasie seria Formuły 1 odwiedzi między innymi Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu grand prix przeprowadzą się do Azji a następnie do Ameryki Północnej i płd. Sezon F1 zamknie się pierwszego grudnia 2019 grand prix f1 Abu Zabi. Razem w 2019 roku nakreślonych zostało dwadzieścia jeden wyścigów f1.

Na rok 2019 do F1 zgłosiło się dziesięć ekip fromuły 1, a każdy team reprezentowany będzie poprzez 2 czołowych kierowców formuły 1 i możliwych kierowców rezerwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here