Formuła 1 2019: pierwsze GP 17. marca

0
482

Nowy sezon kolejnego sezonu Formuły 1 coraz bliżej. Nadciągające wyścigi wzbudzają potężniejsze emocje wśród Polskich sympatyków niż w minionych latach. Oczywiście warunkiem niesamowicie dużego zaangażowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy do wyścigów. Kubica po bardzo długiej przerwie powróci do wyścigów F1 jako czołowy kierowca teamu Williams.

Kubica w F1

Nowinki o powrocie Polaka do wyścigów Formuły 1 ukazywały się w serwisach od bardzo dawna lat ale w tym roku nowinki owe stają się faktem. Jedyny polski rajdowiec w historii wyścigów Formuły 1 wróci na tor jako kluczowy kierowca zespołu a premierowy z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.2018.

Polski zawodnik został ogłoszony kierowcą teamu Williams Racing. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od wielu lat biorą udział w wyścigach Formuły 1. Od 2014 r bolidy teamu Williams tworzone są na silnikach Mercedesa. Powrót Kubicy został publicznie okrzyknięty w listopadzie minionego r. Krótko po wydaniu wieści o tym, że polski zawodnik będzie głównym kierowcą w roku 2019, poinformowano dodatkowo iż Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem zespołu Williams.

F1 gdzie będzie można oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do pokazywania grand prix na obszarze Polski posiada kanał Eleven. Jak już zostało zakomunikowane, kanał Eleven na żywo będzie transmitować wszystkie wyścigi Formuły 1, kwalifikacje ale także treningi otwierające każdy weekend z F1. Komentatorzy Eleven Sports zadeklarowali również, iż dostępne będzie też studio, szczegółowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące polskiego kierowcy, gp i różnych innych tematów związanych z F1.

Kanał Eleven Sports live można oglądać za pośrednictwem wielu platform tv ale też w internecie. Kanały Eleven Sports widoczne są u dwóch operatorów satelitarnych jak także wielu kablowych a dodatkowo za pośrednictwem platform dostępnych w internecie. Najpopularniejszą z platform online jest serwis Player plus w jakim za miesięczny dostęp do kanałów Eleven należy zapłacić 15 pln. Po kupieniu systemu, osoba zyskuje dostęp do wszelakich transmisji live jakie nadawane są na grupie Eleven Sports w tym także grand prix F1.

Oglądaj cały sezon Formuł 1 na żywo w internecie: https://www.meczenazywo.pl/formula-1

F1 sezon 2019

Sezon zainicjuje się w połowie marca gp Australii. Pierwsze GP zostało zaplanowane wyścig został ustalony na 17.03.2019 natomiast już dwa dni przed będzie można śledzić treningi z udziałem wszelkich zespołów F1, w tym również ekipy Roberta Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców Formuły 1 czekają wyścigi grand prix w Bahrajnie ale również Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zapoczątkuje serię grand prix w Europie, które potrwają aż do września 2019. W owym terminie seria Formuły 1 odwiedzi m.in. Francję, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu grand prix formuły 1 przeprowadzą się do Azji a niedługo potem do Ameryki płn i Południowej. Sezon dokona się pierwszego dnia grudnia 2019 GP Abu Zabi. W sumie w 2019 r zamierzonych zostało dwadzieścia jeden gp f1.

Na sezon 2019 do Formuły 1 zgłosiło się 10 ekip, a kazdy team f1 reprezentowany będzie poprzez dwóch pierwszych zawodników i prawdopodobnych kierowców bolidów rezerwowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here