Rodzaje zakładów sportowych

0
691

Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz które są najpospolitsze warianty zakładów na zdarzenia sportowe a także jakie są możliwości zawierania zakładów.

Ten materiał pozwoli ci zrozumieć na czym polegają i jakie istnieją warianty zakładów. Dowiesz się jakie rodzaje zakładów są najpopularniejsze i od jakich rozpocząć obstawianie meczów online.

1X2

Jest to od zawsze najczęstsza forma zakładów świadczona przez bookmakerów. Klient typuje na zwycięstwo którejś z drużyn lub remis. Poniektóre dyscypliny sportowe charakteryzują się natomiast tym, iż pojedynek nie może zakończyć się remisem np. tenis. Wtedy typ zakładu przekształca postać do zakładu z dwiema ewentualnościami (1 lub 2) i możliwe są następnie dwa rezultaty – zwycięstwo jednego lub drugiego reprezentanta.

Należałoby ponadto przy sposobności powiedzieć o tym, że wielu bukmacherów oferuje pierwszy darmowy typ jeżeli typer gra na zdarzenie z trzema spodziewanymi efektami. Wtenczas typer może wystawić zakład natomiast jeżeli okaże się on przegrany, bookmaker oddaje wszelką kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under

Po polsku zakład ten opisywany jest jako powyżej/poniżej a wyróżnia on zakład typera który wybiera czy w oznaczonym meczu, bądź w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości bramek. Występując więc wydarzenie sportowe otrzymuje się od bukmachera swobodę doboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd.

Użytkownik typując event wybiera jedyną spośród podawanych opcji – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) oznaczonej wielkości bramek. Tak jak już nadmieniliśmy, typ owy może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony czas gry) ale także na 1. połówkę lub drugą część.

W siatkówce prawdopodobne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) określonej ilości setów a także punktów w całym spotkaniu bądź jednorazowym secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów częstokroć zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli.

Wtedy typując np. ponad 3 bramek – jeśli padną 4 gole typer wygrywa, jeśli będą 3 gole, kwota zakładu zostaje przekazana dla użytkownika Jeśli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy odrazu starcie gry, warto zapoznać się z jedną z witryn która pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł postawić bez zagrożenia, otrzymać gratisowe pieniądze na własny początkowy typ lub podwojenie pierwotnego wkładu.

Handicap

Jest to także bardzo rozpowszechniony model zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed startem meczu którejś z drużyn pewną wielkość goli. Bramki te na zamknięcie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia.

Przykładowo: rozgrywane jest spotkanie Real Madryt – Betis Sewilla. Typer stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ drużyna z Madrytu zwyciężyła z konkurentami, różnicą bramek większą niż 3.5.

Interesują cię najlepsze i darmowe typy na ekstraklasę? Odwiedź serwis oddslivesport.com/pl/typy/ekstraklasa i typuj Ekstraklasę dzięki najlepszym typom profesjonalnych graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here